Teed ja platsid

Tänavakivide e. sillutuskivide paigaldamine vaheldusrikaste kujundite, mustrite ja erinevate tehnikatega võimaldab luua väga isikupärase sillutatud pinna. Igal kivitüübil on mitmeid ladumisvõimalusi: kalasaba, malelaud, diagonaal, telliskivi, topelt-V, parketiladu jm. Kivide paigalduse muster võib olla omaette kujunduselement. Sageli annab sillutatud ala välimusele ja haljastuse üldmuljele täiesti teise ilme ka olemasolevate sillutuskivide vahetamine või nende paigaldamine teistsuguse mustri järgi.
Looduskivi materjali valiku dikteerib sõltuvalt stiilist ka kattematerjali kandetugevus ja korrashoiu võimalused, sobitudes seejuures ka teiste samal alal kasutatud värvuste ja materjalidega. Kiviliikide valik on nii lai, et sillutatud alade loomiseks on peaaegu lõpmatud võimalused. Hea maitse lubab erinevaid teekatteid ühel alal kombineerida vaid juhul, kui neil on midagi ühist nii omavahel kui ka ülejäänud kujundusega.
Looduskivi on väga dekoratiivne, rikkaliku värvigammaga ja praktiliselt igavene materjal. Looduskivi ja looduskivimite paigaldamine on küll tunduvalt kulukam võrreldes näiteks laialtkasutatud betoonkiviga, kuid tulemus on kindlasti omanäolisem ning vastupidavam. Et suurem kulutus end edaspidi õigustaks, peab kivipaigaldaja valdama õigeid töövõtteid ja vajalikku oskusteavet kivide erisuste kohta.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
jalgtee-haljastuses
looduskivist-sillutis_0
teede-ja-platside-rajamine
betoonplaadid-haljastuses
looduskivi
munakividest-sillutis
betoonist-sillutuskivi
ringikivi
looduskivist-sillutis
nupukivi
betoonkivist-sillutis
betoonkivist-sillutuskivid
looduskivi-sillutis
ringikividest-sillutis
sillutis ja istutusala
sillutis
sillutuskivid
merekruus
looduskivid
pruun sillutuskivi
betoonkivi-niidirull

    Paigaldame sillutiseks

  • Sillutuskivid (betoonist tänavakivid)
  • Betoonplaadid
  • Pesubetoonist plaadid
  • Munakivid
  • Tahutud graniitkivid (täringukivid)
  • Looduskivist plaadid (vabakujulised ja lõigatud servadega)
  • Telliskivid
  • Puistematerjalid (kruus, killustik, sõelmed)