Veesilmad

Aiaveekogusid jaotatakse põhimõtteliselt vabakujulisteks ja korrapärasteks, aga ka looduslikeks tiikideks ja kunstlikeks basseinideks. Võime näha mitmesuguse kuju ja suurusega veekogusid. Küllalt sageli kasutatakse purskavat vett, aga ka kiviste kallastega ojasid ja kärestikulisi treppojasid (kui pinnase reljeef seda muidugi võimaldab). Vesi meelitab aeda mitmesuguseid linde ja väikeloomi, et seal juua või end vette kasta ning vahel võibki veesilmaks olla vaid väike keraamiline või muust materjalist lindude jooginõu.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
koskede-ehitus
tiik-dekoratiivkaladele
veetaimede-istutamine
dekoratiivkalad
veesilmade rajamine
tiigid
veesilm
looduskivi-paigaldus
veesilmade-ehitamine
veesimade taimestamine
tiikide-rajamine
veesilmad
tiik

Vee, looduslike kivide ja taimede kokkusobitamisel saadakse palju ilusaid ja aastaaegades ilmekalt vahelduvaid vaateid. Nii erinevad kui on aiad, niisama palju on ka võimalusi veekogude kujundamiseks. Spetsiaalselt kohandatud tiigid ja/või basseinid võib ka meie heitlikes ilmastikutingimustes asustada dekoratiivkaladega. Need imetlusväärselt kauni väljanägemisega ja tiigiasukad on igale veekogule säravaks ehteks. Sümpaatsed, meil kahjuks vähelevinud on koid – väga dekoratiivsed, pisut eksootilised, erivärvilised kodustatud karpkala (Cyprinus carpio) liiki kuuluvad kalad, kes on köitnud inimesi juba aastakümneid. Jaapanis öeldakse nende kohta suursuguselt veel ‘looduse elavad juveelid’, või ‘idamaised elavad juveelid’, ‘ujuvad lilled’, ‘veealused õied’, ‘kimonos kaunitarid’ jpt meelitavalt kõlavad võrdlused.

    Veesilmade rajamine:

  • Tiigid
  • Vesiaiad
  • Basseinid
  • Ojad
  • Purskkaevud
  • Tiigid ja basseinid dekoratiivkaladele